zLEPljenA kultura

sreda, 18. 02. 2015 | Zgodilo Se Je

10. 2. smo na OŠ 8 talcev obeležili slovenski kulturni praznik s prireditvijo zLEPljenA kultura, ki je glasbo, zgodbe, pesmi in slikarske ter kiparske motive letos poiskala v zakladnici ljudskega slovstva. Prvi poslušalci zgodb, pesmi in glasbe so prišli ob osmih zjutraj. Baletke so se še pripravljale na nastop, prva bralka je začela z zgodbo o nastanku Blejskega jezera. Zgodbe so se nadaljevale. Vmes so slikarji risali, kiparji so ustvarjali. Slovensko himno so zapeli učenci. Nismo pozabili na glasbo, ki je bila zelo lepa, pripovedke so se nadaljevale, vmes so bile še izštevanke najmlajših učencev. Nastopajoči so prihajali in odhajali. Po 25 minutah so se poslušalci že zamenjali. Baletke so ponovile svoj nastop. Spet je solistka na kljunasto flavto zaigrala pesem. Zgodbe so se vrstile dalje. Trobentač je zaigral svojo pesem in bralci so ponovno začeli brati svoje zgodbe. Slišali smo citre, kitaro, čelo, saksofon, violino, prečno flavto … glasba se je prepletala s pripovedkami, z dramskimi nastopi, poslušalci pa so prihajali in odhajali. Mentorici prireditve ga. Marinka Istenič in ga. Jasna Brenčič sta skrbeli, da je prireditev lepo potekala, nastopilo je skoraj 200 učencev, od prvošolčkov do devetošolcev, fotografi pa so poskrbeli, da si boste lahko prireditev, ki je trajala do enih, ogledali na fotografijah.

Anamarija Čuk, 7. c in Gaja Puc, 7. b