TJA4c_23-27marec

nedelja, 22. 03. 2020 | 4. razred

Spoštovani starši!                                                                              4. razred

Učbeniki in delovni zvezki, ki jih uporabljamo za angleščino, so zaradi trenutnih razmer brezplačno dostopni na spletni strani www.iRokus.si.

Potrebno se je prijaviti in predlagam, da to storite čim prej. Če vam ne uspe ali se pri tem pojavljajo težave, bi želela, da me o tem obvestite, da temu prilagodim nadaljnje delo.

Postopek prijave/registracije:

1. Na portalu iRokus.si kliknite na gumb Prijava.
  2. Če ste že uporabnik portala, vnesite svoj e-naslov in geslo ter sledite navodilom. Če na portal dostopate prvič, kliknite na polje Nimam še uporabniškega računa in vnesite zahtevane podatke. Tako se boste registrirali in ustvarili uporabniški račun.
  3. Gradiva v svojo iZbirko dodate s klikom na gumb Dodaj brezplačna gradiva ( dodaš Super Minds 1 delovni zvezek in učbenik).
  4. Če imate več otrok, morate za vsakega otroka ustvariti lastni uporabniški račun, da bo lahko vsak dostopal do gradiv za svoj razred.

Nekaj novega, neznanega je pred vsemi nami. Verjetno vas skrbi, kako bo. Verjemite, tudi nas učitelje, a s sodelovanjem in dobro voljo nam bo uspelo.

Z vprašanja sem vam na voljo na naslovu   mozetic.katarina@guest.arnes.si

Ostanite zdravi. Prijazen pozdrav, Katarina Mozetič – učiteljica angleškega jezika

Zdaj pa je pred vami, dragi učenci, naloga za prvo uro na daljavo.

WE ARE LOST

YOUTUBE: Najprej si poglej videoposnetek Super Minds 1 | Unit 5 – Free Time Story na : https://www.youtube.com/watch?v=6gWTxxZTonE

UČBENIK str. 80-81: S pomočjo povezave poslušaj, nato glasno ponavljaj za govorci.  V elektronskem učbeniku klikni na ikonco za poslušanje, na vrhu strani levo.

Reši nalogo 2 na strani 81.

ZVEZEK: Napiši  naslov We are lost, prepiši nalogo (učni list spodaj) in jo reši.

Naslednjo uro angleščine boš lahko preveril, kako uspešen si bil pri reševanju.

DELOVNI ZVEZEK str. 62: Reši  naloge 1 ( elektronski učbenik – posnetek),2 in 3.

Veliko dobre volje pri učenju na nov način, ti želim.

1. ura  26.3.

Dragi moji četrtarji

Najprej preglejte rešitve vaje, ki ste jo naredili.

WE’RE LOST        B p. 80-81

1 Where’s the lake? _5_Počakaj in videl boš.
2 I don’t know. _6_ To ni preveč zabavno.
3 We’re lost. _10_ Pazi!
4 I’ve got an idea. _9_Izvoli.
5 Wait and see. _1_ Kje je jezero?
6 This isn’t much fun. _7_Pojdi z menoj.
7 Come with me. _11 _Si vredu?
8 Thank you very much. _8_Najlepša hvala.
9 Here you are. __2 Ne vem.
10 Watch out! _4_ Idejo imam.
11 Are you OK? _3_ Izgubili smo se.

Današnja naloga

UČBENIK str. 82

Oglej si sliko in natančno preberi vprašanja pod njo. S pomočjo povezave poslušaj besedilo in kratko odgovori. Če imaš težave seveda lahko poslušaš večkrat.

UČBENIK str. 83 vaja 1

Vsaj 3 krat glasno preberi.

Naredi še nalogo 2.

ZVEZEK: Napiši podobno pesmico za svoj popoln teden.

Če ti to nikakor ne uspe, pa samo prepiši pesmico.

Have a nice day.