TJA 9.3 in 9.4 23. – 27. marec

nedelja, 22. 03. 2020 | 9. razred

PONOVITEV SNOVI (REVISION)
Upam, da si zdrav. Za začetek bomo ponovili snov.

DZ  Reši vse vaje na str. 40 in str.41 .

SPLET Nato vzpostavi povezavo z iRokus po naslednjih navodilih, saj boš le tako lahko poslušal/-a posnetke iz učbenika. Sprehodi se po UČB in DZ ter preizkusi zvočnik.

Gradiva so brezplačno dostopna na spletni strani www.iRokus.si.
Postopek prijave/registracije:
1.      Na portalu iRokus.si kliknite na gumb Prijava.
2.      Če ste že uporabnik portala, vnesite svoj e-naslov in geslo ter sledite navodilom. Če na portal dostopate prvič, kliknite na polje Nimam še uporabniškega računa in vnesite zahtevane podatke. Tako se boste registrirali in ustvarili uporabniški račun.
3.      Gradiva v svojo iZbirko dodate s klikom na gumb Dodaj brezplačna gradiva  (dodaj delovni zvezek in učbenik Messages 4 New za 9.razred)
4.      Če imate več otrok, morate za vsakega otroka ustvariti lastni uporabniški račun, da bo lahko vsak dostopal do gradiv za svoj razred.

sreda, 25.3.2020

Ali ste vsi vzpostavili povezavo z  iRokus? Ste imeli težave pri reševanju nalog iz DZ? Naloge v DZ preveriš tako, da v iRokusu odpreš DZ in spodaj klikneš na kljukico, pri čemer se ti izpišejo rešitve.  O kakršnihkoli težavah mi pišite na karin.primozic@guest.arnes.si

UČB str. 65 Breaking news (ustno odgovori na vprašanji; preberi besedilo; reši nalogi Tasks A in B – odgovore napiši v učbenik)

ZV V zvezek napiši naslov in naredi slovarček novih besed  s prevodi.

DZ    str.47 / 1, 2 in 3. Tri kratke povzetke pomembnih aktualnih dogodkov napiši na list in ga daj v portfolio (skupaj 10-12 povedi).

petek, 27.3.2020

Danes bomo uporabili iRokus za poslušanje besedil. Prijavi se. Klikni na e-učbenik. Spodaj vpiši str. 58. Za poslušanje klikneš na zvočnik in besedilo se predvaja.
UČB str.58/
1A  Prepiši besede iz okvirčka k ustrezni povedi, nato poslušaj in preveri.
1B    Katere teme te zanimajo? Katere so najpomembnejše? Ustno.
2 A Pokrij besedilo in poslušaj Dannyjev e-mail. Obkroži teme, ki so omenjene.
2B Poslušaj in beri mail. Nato dopolni povedi z besedami iz Dannyjevega e-maila.
3 Preberi primere in dopolni razlago.

UČB Str.59/4 A, B, C Reši vaje v učbenik.
6A Ustno opiši fotografije.
6B Poslušaj novice in jih poveži s fotografijami.
6C Preberi vprašanja, še enkrat poslušaj in napiši odgovore v učbenik.

Lep vikend!