Regijsko srečanje mladih raziskovalcev

petek, 07. 05. 2021 | Tekmovanja

V četrtek, 22.4.2021,  je potekalo regijsko srečanje mladih raziskovalcev na OŠ 8 talcev. Trije učenci naše šole so nas zastopali na srečanju.

Iz družboslovnega področja je učenec Anej Novak na tekmovanju zagovarjal svojo raziskovalno nalogo, v kateri se je ukvarjal z odnosom učencev in učiteljev do invalidov in same invalidnosti.  Kako je invalidom prilagojeno šolsko okolje in tudi sam kraj Logatec. Zanimalo ga je koliko učenci in učitelji poznajo širok spekter pojma invalidnosti.

Anej je suvereno zagovarjal svoje raziskovalno delo in se uvrstil na državno tekmovanje.

Iskrene čestitke Aneju in mentorici Maji Grbec Švajncer

Na naravoslovno področje  pa sta se predstavljali učenki Viviana Wogrin z nalogo Mikroplastika v našem okolju in Lara Šabec z nalogo Čuda sveta žuželk. Obe učenki sta na tekmovanju prejeli bronasto priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje.

Iskrene čestitke obema tekmovalkama in mentorici Živi Vengust.

Raziskovalna naloga, Invalid sem. Kako je meni prilagojeno življenje?