REGIJSKI PARLAMENT

ponedeljek, 24. 03. 2014 | SUŠ - Skupnost učencev šole

DSC 0065V torek; 18. 3. 2014, smo se v prostorih občine Cerknica zbrali parlamentarci različnih šol Notranjsko-kraške regije. Po pozdravih župana občine Cerknica, ravnateljice OŠ Jožeta Krajca Rakek ter koordinatorice otroškega parlamenta, smo predstavniki šol predstavili, kaj smo do sedaj na temo RAZMERE V DRUŽBI naredili na posameznih šolah.

Za tem smo parlamentarci v izbranih delavnicah na temo: razmere v družbi in sodobna tehnologija, razmere v družbi in ekologija, možnosti zaposlovanja in sodelovanje v družbi, izmenjali mnenja ter pripravili plakate za predstavitev. Sledila je debata, ob kateri smo našli zanimive rešitve in ideje za boljšo družbo.

Na koncu se je vsak parlamentarec ponovno predstavil in sledile so volitve za udeležbo na državnem parlamentu, ki bo potekal 7. 4. 2014, v čisto pravem državnem zboru v Ljubljani. Od tam vam ponovno poročam Farah Sara Kurnik.