Pomoč Ukrajini

torek, 31. 05. 2022 | Obvestila

Na tej strani bomo  sproti bomo objavljali vse novosti povezane s to temo.

Pošiljka donacije za begunce iz Ukrajine tudi iz ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Radi bi se zahvalili tudi Office & More za odzivnost in donacijo.

Z vašo pomočjo nam je uspelo zbrati veliko stvari. Vsem se najlepše zahvaljujemo!

Četrtek, 10. 3. 2022
Ker se je za enkrat nabralo kar nekaj oblačil, le-teh ne zbiramo več.
Aktualno za zbiranje pa je:
– šivalne sete (igle, sukanec, kakšen gumb, fliko…)
– kakšen voziček za otroke stare do 6 mesecev
– Hrana: težko pokvarljiva hrana oziroma hrana z daljšim rokom trajanja, kot so konzerve, vložena               zelenjava, makaroni, riž…

Kdor želi pomagati, lahko pomaga tudi:
– na RK Logatec, kjer bi jim prav prišla pomoč pri razvrščanju prispevanih in doniranih stvari (prosijo, da prej pokličete: Damjana 041 678 474)

– v nastanitvenem centru (organizacija filantropija):

V kolikor se prvič prijavljate se je potrebno pred tem registrirati na https://www.filantropija.org/…/pomoc-beguncem-iz-ukrajine/ in šele potem izberete datum ter termin.
Za vstop v nastanitveni center v Logatcu je obvezna prijava na spodnji povezavi http://prostovoljstvo.perunpro.com/…/viewactivity/id/61

Četrtek 3.3.2022

Begunci nastanjeni v NC Logatec imajo preskrbljeno prenočišče, hrano in zdravstveno oskrbo, potrebujejo pa še:
– rjuhe,
– brisače,
– plenice (za različne starostne skupine),
– higienske potrebščine, potrebščine za večkratno uporabo (ščetke, brivniki, zobne paste, ženski vložki ipd.),
– igrače,
– odeje, spalne vreče in
– oblačila.
Med begunci so tudi otroci različnih starosti. Pri zbiranju oblačil je le-ta treba sortirati po starostnih skupinah (npr. 0 – 3, 4 – 6, 7 – 10 itd.). Prosimo vas, da so podarjeni izdelki ob dostavi na zbirno mesto Rdečega križa Logatec že sortirani, saj si vsi skupaj želimo, da do uporabnikov pridejo v najkrajšem možnem času. Oblačila naj bodo čista in ustrezno zložena.

Sreda 2.3.2022

– Šolske potrebščine (zvezke, barvice, svinčnike, radirke, šilčke, flomastre),

pripomočke za osebno higieno (zobne ščetke, paste, robčke, damske vložke, krtače za lase, šampone, pleničke, higienske robčke)

-sladke ter slane prigrizke.

Spoštovani starši, dragi učenci!

” Vsako dobro delo je vselej dvosmerno. Pomaga tistemu, ki pomoč potrebuje in osreči vsakega, ki pomoč nudi.” (Anita Ogulin)

Na Osnovni šoli 8 talcev Logatec smo ponovno priskočili na pomoč šibkejšim, tokrat beguncem iz Ukrajine, kjer je vojna v polnem razmahu.

Akcija poteka v sodelovanju z Rdečim križem Logatec.

Veselimo se vaše pomoči!

Lepo vas pozdravljamo,