Nagrajeno likovno delo Annej Čuk

petek, 26. 04. 2024 | Podružnična šola Laze

Z veseljem sporočamo, da je bil naš učenec izbran med 340 prejetimi likovnimi deli na natečaju Velike stvaritve malih mojstrov v okviru Pokrajinskega muzeja Maribor.

Letošnja tema je nosila naslov Časovni stroj. Z njo se navezujemo na stalno razstavo  Pokrajinskega muzeja Maribor, Portret meščanstva, ki se med drugim posveča tehnološkemu napredku v 19. in začetku 20. stoletja. Mentorje in mentorice smo zato pozvali, da otrokom približajo teme največjih tehnoloških izumov tega obdobja. Tako so otroci slikali motive vse od  parne lokomotive, radijskih sprejemnikov, televizije, starih telefonov, prvih letal, prvih avtomobilov, do podmornic, ulične razsvetljave in visokih koles.

Strokovno komisijo so sestavljali strokovnjaki iz Pedagoške fakultete, Univerze v Mariboru, predstavnica Pokrajinskega muzeja Maribor in predstavnici Vrtca Ivana Glinška Maribor.

Člani strokovne komisije so bili:

Red. prof. dr. Matjaž Duh (predsednik)

Izr. prof. dr. Jerneja Herzog

Mag. sc. Katja Kozjek Varl

Ivana Unuk, kustodinja pedagoginja, umetnostna zgodovinarka

Julijana Kološa, univ. dipl. vzgojiteljica

Maša Hedl, univ. dipl. vzgojiteljica