Branje in pripovedovanje pravljic pod šotori

petek, 16. 05. 2014 | Zgodilo Se Je

23.aprila 2014, smo na šoli izvedli že tradicionalno branje pod šotori.nam. To aktivnost izvajamo v okviru projekta Beremo skupaj, ki na šoli poteka že več kot deset let. Pripravljamo jo v prav posebnem pravljičnem vzdušju, ko prostor-telovadnico in šotore spremenimo v tematsko pravljično podobo. Letos je bilo to mesto pravljic pisateljice Ele Peroci, ki je zaživelo pod likovno podobo Urške Župec Mele. Učenci 3. razredov so v mesto pravljic vstopili skozi staro hišo št. 3, šotori pa so bili pravljične hišice.V pravljičnem mestu so jih čakali pravljičarji, učenci višjih razredov, ki so jim pripovedovali in brali pravljice. Navdušenju kar ni bilo konca, zato se zagotovo zopet srečamo prihodnje leto.

vodja projekta Beremo skupaj

Simona Kavčič