13. gledališko srečanje podružničnih šol Slovenije

četrtek, 25. 04. 2024 | Podružnična šola Laze

Prvič letos je na Podružnični šoli Laze potekalo že 13. gledališko srečanje podružničnih šol Slovenije. Da je gledališka igra v šolah močno prisotna, potrjuje tudi vedno večja udeležba na tradicionalnih gledaliških srečanjih, ki smo jih letos organizirali na štirih lokacijah: na Mlinšah, Vrhu Svetih Treh Kraljev, Ribnem in Lazah. Namen srečanja je prikazati in vzpodbuditi pestro gledališko dejavnost na podružnicah, ki še kako pozitivno vpliva na razvoj naših otrok. V sredo, 17. 4. 2024, se je na različnih odrih istočasno odvilo kar 18 predstav.

Na odru podružnične šole Laze so se odvile 4 predstave:

• PŠ Laze: Kako objeti ježa.
  • PŠ Notranje Gorice: Zajček z očali.
  • PŠ Godovič: Kdo je Vidi napravil srajčico?
  • PŠ Notranje Gorice: Zmešana pravljica.

Na srečanju so bili prisotni tudi ravnateljica Karmen Cunder, ki je s spodbudnimi besedami otvorila srečanje, starši učencev ter otroci vrtec Kurirček – enota Laze. Program je povezovala naša bivša učenka Bonni Čuk.

Preživeli smo prijetno gledališko dopoldne.

Hvala vsem, ki ste podprli gledališko srečanje.

Foto: Zarja Trček