Lara-ples Tomo-darila EV 2013 289

ZAKLJUČNA PRIREDITEV

sobota, 18. 05. 2013 | Evropska vas

8. maja je ekipa učenk iz naše šole preživela dan v družbi svojih sovrstnikov na Titovem trgu v Kopru. V okviru projekta Evropska vas so zelo uspešno predstavile Irsko, ki je bila izbrana država naše šole.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 289

Naša šola se je priključila južni primorski regiji, zato smo bili v sredo, 8. 5. 2013, del vrveža, ki se je že nekaj minut po osmi začel odvijati na Titovem trgu v Kopru. Učenci so hiteli na stojnice postavljat vse, kar so pri predmetih zgodovine, geografije, glasbe, slovenščine, likovnega pouka, podaljšanega bivanja uspeli raziskati, pripraviti, izdelati, oblikovati … Trg se je počasi začel bohotiti v pravem pomenu besede.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 251

Obiskovalci so bili navdušeni nad predstavljenim. Na naši stojnici so se lahko preselili v knjižnico irskega pisatelja Oscarja Wilda, ki je po scenski predlogi nastala ob pomoči učenk 7. razreda in učiteljice Alenke Ložar Borko.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 209

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 294

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 274

Ob okušanju irskega čajnega kolača in irskih ovsenih cimetovih keksov, ki so jih za to priložnost spekli učenci PŠ Laze, so se obiskovalci stojnice lahko seznanili z deli pisatelja Oscarja Wilda in se s pomočjo časopisne izdaje sprehodili po naravnih, družbenih in kulturnih znamenitostih Irske. Daleč največ zanimanja pa je bilo za didaktično igro, nastalo na PŠ Laze, z naslovom »Kako dobro poznam Irsko?«. Vsak izmed igralcev, ki je s pomočjo pravilnih odgovorov in škrata prispel do cilja, je za nagrado dobil knjižno kazalko.

Tisti z nekoliko manj sreče pa so si knjižne kazalke lahko izdelali v delavnici, ki je potekala poleg stojnice.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 205

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 216

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 228

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 232

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 238

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 240

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 281

Sledil je kulturni program, na katerem je sodelovalo po šest predstavnikov iz vsake šole udeleženke. Našo šolo so v plesno-gibalni točki, s katero so se sodelujoči sprehodili skozi zgodovinski razvoj človeštva, od gibanja po vseh štirih, do pokončne hoje človeka pa vse do združevanja držav v Evropsko unijo, predstavljale Doroteja Lipovec, Špela Korošec in Ana Stražiščar. Združenemu pevskemu zboru, ki je zapel Odo radosti in pesem Otroci enega sveta, pa so se pridružile Tanja Rupnik, Sara Vilić in Katarina Mihevc.

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 252

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 255

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 269

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 273

Lara-ples Tomo-darila EV 2013 260

Številni obiskovalci navdušenja niso skrivali samo nad programom, ampak tudi nad raznoliko, dinamično in kulinarično pestro ponudbo ter podobo Titovega trga ob tokratni prireditvi Evropske vasi.

Bojana Pivk