Treking izbirnih predmetov Šport za sprostitev in Šport za zdravje 13. in 14. maj 2022

torek, 31. 05. 2022 | Obvestila

Po treh letih, nam je na naši šoli ponovno uspelo izpeljati dvodnevni treking po delu obrobja občine Logatec. Treking je del programa  izbirnih predmetov Športa za sprostitev in športa za zdravje.

Na 35 km dolgo pot, se je v soparnem petkovem popoldnevu odpravilo 57 učenk in učencev. Večji del poti smo prehodili po  makadamskih  poteh, skozi gozd, ki nam je nudil senco.

Od šole, kjer je bil štart, nas je pot vodila čez Tičnico, do Kalc, Lanišča in Razglednika. Pot smo nadaljevali po grebenu in se spustili v Grčarevec, od kjer smo po robu Planinskega polja  prispeli v Jakovico in v Laze. Prespali smo v naši podružnični šoli v Lazah.

Po dobri večerji, smo se še dolgo v noč igrali na šolskem igrišču, prav nič se ni poznalo, da smo prehodili  21km.

Po kratki noči in prav nič udobnih ležiščih, smo se po zajtrku odpravili na drugi del poti – čez Ravnik in Lom v Logatec, še dolgih 14km.

Dež nam je ta vikend prizanesel, žulji in cvetni prah pa prav nič….