Samotestiranje učencev 3. triade

nedelja, 29. 08. 2021 | Obvestila

Spoštovani starši, skrbniki,

Obveščeni ste že, da se učenci tretjega triletja lahko samotestirajo, zato vam posredujemo nekaj informacij:

–          Testi bodo od ponedeljka, 30. 8. na razpolago v vseh lekarnah. Mesečno prevzamete 5 testov.

–          Samotestiranje se opravlja doma. Nijz predlaga, da se to izvede v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj.

–          Vse odpadke samotestiranja shranjujte v posebne vreče (lahko tam, kjer shranjujete zavržene maske), ki jih zaprete in po tednu dni odvržete v mešane odpadke (predlagam manjše vrečke).

–          V primeru, da je test pozitiven, pokličite prosim svojega zdravnika in se dogovorite o naslednjih postopkih. Ta dan učenec ne gre v šolo, zato o odsotnosti obvestite tudi razrednika. Če so tudi izvidi rednega testiranja pozitivni, boste prejeli navodila svojega zdravnika ali NIJZ, vsekakor pa morate o tem obvezno obvestiti šolo, saj bomo na osnovi teh informacij organizirali karanteno za sošolce.

Ne glede na to, ali se boste odločili za samotestiranje ali ne pa še vedno velja pravilo, da prihajajo v šolo samo zdravi učenci.

Vsem skupaj nam želim čim manj karanten in čim več rednega dela v šoli.

Karmen Cunder