Razstava v avli šole – Pot knjige

torek, 11. 02. 2020 | Zgodilo Se Je

Razstava v avli šole – Pot knjige

Pot knjige, od avtorja do bralca je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba, zapisana v stripu, avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

Javna agencija za knjigo RS (JAK) je v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije (BDS) zasnovala brošuro in plakate, ki nas vodijo po POTI KNJIGE in posameznih tematskih sklopih:

• ROJSTVO KNJIGE – predstavitev avtorja, založbe, tiska, eknjige,
  • KNJIGA SREČA BRALCA – predstavitev knjigarne in knjižnice,
  • ZALJUBIMO SE V KNJIGE – predstavitev orodja za promocijo knjige bralcu; promocija knjige in  z njo povezane dejavnosti, nagrade, projekti,
  • V OBJEMU BESED – srečanje bralca z ustvarjalci knjige oz. naš junak knjižni molj najde svoj novi dom.

Razstava je namenjena vsem učencem, učiteljem, ter zunanjim obiskovalcem, ki jih ta tematika zanima.

Razstavo si lahko ogledate do  konca tega tedna, vsak dan do 17. ure.

koordinatorica razstave

Simona Kavčič