Prva zaposlitev 2018/19

sobota, 18. 05. 2019 | Jeziki štejejo - ESS projekt

V šolskem letu 2018/19 smo se ponovno prijavili na razpis prva zaposlitev, za kar smo se odločili zaradi pozitivnega mnenja, ki smo ga imeli po prvi vključitvi v ta ESS projekt. Tokrat smo zaposlili socialno pedagoginjo Tino Kogovšek. Učiteljica bo na šoli ob pripravah na strokovni izpit opravljala delo socialnega pedagoga, naš namen je, da jo vključimo v pomoč učencem s čustvenimi in vedenjskimi težava, ki še nimajo odločbe o usmeritvi ali je ne bodo dobili. Tina Kogovšek je začela s svojim delom 1. 4. 2019 in bo na pošli zaposlena najprej do 30. 11., ko mora opraviti strokovni izpit, nato pa še do konca šolskega leta.

Učiteljica se bo v svojem prvem delu zaposlitve pripravljala na strokovni izpit, spoznavala bo šolo in njeno delovanje in se v ta sistem tudi aktivno vključila. Njen drug del zaposlitve je namenjen pomoči učiteljem pri delu z učenci s posebnimi potrebami tudi tako, da se vključi v delo v razredu kot drugi učitelj ali izvaja DSP izven razreda tudi z učenci, ki nimajo oz. še nimajo odločbe.