PODNEBNA STAVKA TUDI NA NAŠI ŠOLI

ponedeljek, 18. 03. 2019 | Zgodilo Se Je

PODNEBNI ŠTRAJK TUDI NA NAŠI ŠOLI

Petek, 15. 3. 2019, je minil v znamenju »podnebnega štrajka«. Mladi po celem svetu so odšli na ulice in odločno sporočili svetu, da zahtevajo takojšnje konkretne ukrepe, ki bodo omogočili zeleno prihodnost in pravično družbo.

Podprli so jih tudi naši eko predstavniki, ki so ta dan nosili nalepke podnebni štrajk. Izvedli so ozaveščevalne akcije za vse učence šole. V avli se je ta dan predvajala diaprojekcija o podnebnih spremembah, stopnišče je bilo opremljeno s parolami na temo okolja,  po šolskem radiu pa so eko predstavniki seznanili vrstnike s svojim razmišljanjem o okoljski problematiki in predstavili nekaj zahtev, za katere se zavzemajo. Zaključili so z mislijo: PRIHODNOST BO ZELENA ALI PA JE NE BO.

Irena Gabrovšek, mentorica eko predstavnikov