MALE SIVE CELICE

ponedeljek, 19. 12. 2022 | Obvestila, Tekmovanja

Male sive celice so slovenski televizijski kviz za otroke in mladostnike, v kateri se dve šolski ekipi, sestavljeni iz učencev sedmega, osmega in devetega razreda, ki sta se v pred izboru uvrstili na televizijski kviz, pomerita v znanju iz različnih, zanimivih tematik.
Predtekmovanja se je udeležilo skoraj 300 ekip iz cele Slovenije. Prvih 32 ekip pa se je neposredno uvrstilo v drugi krog tekmovanja. To je uspelo tudi ekipi naše šole.
14. 12. 2022 so se naši učenci Pia Primožič 7.c, Matej Čuk 8.a in Jakob Škoberne 9.c udeležili snemanja najbolj priljubljene mladinske oddaje Male sive celice na RTV Slovenija.
Naši nasprotniki so bili ekipa OŠ Pohorskega bataljona iz Oplotnice. Pia, Matej in Jakob so ob podpori navijačev, svojih sošolcev, suvereno odgovarjali na zastavljena vprašanja in se zasluženo uvrstili med 16 najboljših ekip v Sloveniji.
Posnetek oddaje si lahko ogledate na  Slovenija 1 v soboto, 21.1. 2023, v mesecu februarju pa jih potem čaka novo preizkušanje znanja.

Čestitke ekipi in njihovemu mentorju Antonu Dimicu.