Dodatna bralna značka

sreda, 01. 03. 2023 | Knjižnica

Poleg običajnega tekmovanja za bralno značko smo na naši šoli uvedli dodatno pravljično bralno značko, da bi tudi “knjižnim  moljem” ponudili izziv, zato so na seznamu točno določene knjige:

1. NALEPKA :
– BABICA PRIPOVEDUJE
– MELJE, MELJE MLINČEK (ŠTEFAN)

2. NALEPKA:
– SLOVENSKE NARODNE PRAVLJICE (BOLHAR)
– MAMKA BRŠLJANKA

3. NALEPKA:
– ZLATA PTICA ( 100 PRAVLJIC)
–  GRIMMOVE PRAVLJICE

4. NALEPKA:
– 1001 NOČ
– ANDERSEN: PRAVLJICE

Pravljice imajo nenadomestljivo brezčasno literarno in sporočilno vrednost.

Dodatna bralna značka je neobvezna, prostovoljna dejavnost, ki ne prinaša ničesar drugega kot zadovoljstvo ob prebranem.
Otrokovo zadovoljstvo ob branju naj nam bo najpomembnejše, ko otroka uvajamo v samostojno branje.

Bralni razvoj poteka  pri vsakem otroku drugače in ga ni dobro izsiljevati. Le zelo redki posamezniki, “knjižni molji”,   z veseljem zmorejo pravljično značko že na razredni stopnji. Velja, da  ima  vsak bralec svoje pravljično obdobje ob sebi primernem času.

Zato učenci dodatno bralno značko lahko opravijo kadarkoli v letih osnovnošolskega šolanja, če seveda to sami želijo.