TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

četrtek, 03. 12. 2015 | Zgodilo Se Je

V petek, 20.11.2015 smo tudi na naši šoli obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Letos to ni bil običajen zajtrk, saj nas je obiskala ministrica za zdravje gospa Milojka Kolar Celarc. Pripravili smo ji lep sprejem skupaj s citrarko Majo Doljak, harmonikarico Natalijo Kermavner, folklorno skupino iz 5. razreda in otroškim pevskim zborom. Predstavniki skupnosti učencev so ji predstavili šolo in jo popeljali na ogled šole. Kasneje pa so se ji pridružili v jedilnici pri tradicionalnem zajtrku. Za zajtrk smo zagotovili lokalna živila: med smo dobili od Logaških čebelarjev, maslo in mleko od kmetije Fečur, jabolka od kmetije Kovačič in kruh od podjetja Zdrav obrok. Celotno dogajanje na šoli pa so dopolnili Logaški čebelarji, ki so skupaj z učenci izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane v avli šole, postavili razstavo v avli šole o Čebelarstvu na slovenskem. Ministrica nas je lepo presenetila z darilom. Učencem šole je podarila svojo domačo pridelano zelenjavo in sadje. Za našo šolo je bil to res en lep poseben dan.

Fotografirala: Loti Turk, 8.b

Slika 25 of 25