HIŠNI RED PRI DELITVI MALICE

• Odložim torbo na svoje mesto.
  • Temeljito si umijem roke.
  • Postavim se v vrsto in mirno čakam.
  • Iz košare kulturno vzamem svojo malico.
  • Dežurni učenec mi nalije napitek v skodelico.
  • Odnesem malico na svoje mesto.
  • Razgrnem prtiček, odložim malico nanj in kulturno pojem hrano.
  • Ko pomalicam, pospravim mizo, sortiram odpadke, posodo in pribor ter imam odmor.
  • Ob prvem zvonjenju reditelji vrnejo košare v jedilnico.
  • Če malicam v jedilnici, odložim torbo v garderobi in upoštevam hišni red v jedilnici.

HIŠNI RED V JEDILNICI

Jedilnica ima ločen vhod in izhod. V jedilnici ponovno deluje vodni bar. Pri izhodu se nahaja tudi miza s sadjem.

• V jedilnico vstopamo le v šolskih copatih, šolsko torbo odložimo v garderobi oz. v garderobni omarici.
  • Vstopamo skozi vhod in drsna vrata zapiramo za seboj
  • Pri umivalniku si temeljito umijemo roke.
  • V vrsti mirno stojimo.
  • Pri razdelilnem pultu se s ključkom za kosilo vedno registriramo.
  • Spoštujemo delo kuharic in naše starše, ki so nam plačali prehrano. Poskušamo pojesti ali vsaj poskušati vse kar nam je ponujeno.
  • Obrok poskušamo čim bolj kulturno zaužiti, vedno uporabljamo ves primeren pribor.
  • Med jedjo se lahko le tiho pogovarjamo.
  • Ko vstanem od mize, vedno pospravim stol in poravnam prt.
  • Po koncu obroka dosledno sortiramo posodo in hrano ter pazimo na pribor, da ne zaide  med ostanke hrane.
  • V jedilnici mirno hodimo.
  • Iz jedilnice izstopamo po desni strani in sledimo stopinjam do vrat za izhod, vrata zapremo za seboj.
  • Učenci, ki malicajo v jedilnici mirno čakajo na svojih mestih do prvega zvonjenja.
  • Učenci, ki gredo neposredno do vodnega bara in mize s sadjem, se lahko poslužujejo krajše poti od vhoda do izhoda.
  • V jedilnici morajo učenci upoštevati navodila učiteljev in kuharskega osebja, kje in kako naj se registrirajo pri razdelilnem pultu.

V primeru kršenja pravil in neupoštevanja navodil dežurnih učiteljev, vas lahko odstranimo iz jedilnice.